17. ročník AUTHOR ŠKODA bikemaratón Súľovské skaly

Potvrdilo sa, že bez kontaktov a protekcie to jednoducho nejde. Farár vymodlil pekné počasie, hore mu to odklepli a sám sa stal jedným zo súťažiacich. V jednom z najkrajších kútov Slovenska sa dňa 20. Júna 2015 konal 17. ročník AUTHOR ŠKODA bikemaratón Súľovské skaly. Hlavní organizátori boli SCK CYKLO TOUR Súľov a obec Súľov – Hradná. Napriek všetkým Iľkovým predpovediam, že v sobotu bude najhoršie počasie z celého týždňa, sa až na malú prehánku pri konečnom vyhlasovaní výsledkov nič nenaplnilo. Skvelá atmosféra, perfektne pripravené trate a ideálne podmienky vrátane počasia vytvorili opäť obrovský zážitok nielen pre súťažiacich, ale aj pre divákov. V centre obce to vyzeralo ako na mravenisku. Celú starostlivosť a bezproblémový priebeh zabezpečovalo 200 dobrovoľných usporiadateľov, začo si zaslúžia pochvalu a poďakovanie. Súťažilo sa na tratiach s dĺžkou 25, 48 a 72 km. Do súťaženia sa vo všetkých kategóriách registrovalo 900 cyklistov zo Slovenska, Čiech, Poľska, Maďarska, Litvy, Veľkej Británie, Južnej Kórey a Juhoafrickej republiky. Celkovým víťazom trasy 78 km sa stal známy český pretekár Karel Hartl z KELLYS BIKE RANCH TEAM. Strednú trasu 48 km vyhral Ondřej Fukala z týmu Valach MTB. Trasu 25 km štvrtý krát po sebe vyhral Ivan Rehák z týmu KŠN Janík R&P. Súľov, 20.6.2015.

------------------------------------------------------------------------------------------